Trocha nostalgie po ránu...

28. ledna 2009 v 8:31 | madame Lei
Teď nedávno jsem zabrousila na blog Asterflame, jejíž článek o Harrym Potterovi mě...překvapil. Dýchla na mě nostalgie z dávných časů, kdy jsme ještě chodily spolu do školy, na obědy, do družiny a byly jsme, řekla bych, dobré kamarádky.
Do teď si pamatuju, jak ve druhé třídě jednoho dne přivedla naše třídní malou holku s obrovským kudrnatým květákem na hlavě(Asterflame, neber si to jako urážku), třímající v titěrných rukách obrovského koně pro panenku Barbie.

Já a moje kamarádky jsme si řekly, že člověk, co si do školy nosí plastiková zvířata, nemůže být normální, a tak jsme se ani nepokusily navázat vztah s novou spolužačkou a kdykoli jsme mohly, tu chudinku jsme pomlouvaly a dělaly si z ní legraci.
A pak, ke konci druhé třídy, přišel ten den. Pohádala jsem se se svými, do té doby věrnými kamarádkami. Najednou jsem byla já ta opuštěná, ta, kterou všechny holky pomlouvaly. Když jsem sama seděla ve třídě, přišla ona azačala si se mnou povídat. Po nějaké době se mi svěřila se svými starostmi, které, věřte mi, nebyly malé. Já tam stála a dívala jsem se na spolužačku, kterou jsem dříve nenáviděla. Ten den byl významný, protože jsem získala novou kamarádku.
Přišly prázdniny, a potom třetí třída. První den jsem si sedla do lavice s Asterflame. Bohužel, naše užvaňenost byla do nebe volající, a tak nás už po týdnu učitelka rozsadila. To nám ale nezabránilo v tom, abychom spolu vyváděly nové a nové volovinky.
A potom, jak už to popisovala Asterflame, přišel Harry Potter. Školní družina se najednou proměnila v Bradavickou školu čar a kouzel, ovšem jenpro nás dvě. Ostatní se zabývali věcmi, jakoje zpívání lidovek, malováním a vyráběním, ale my dvě po sobě metaly kouzla. Ovlivněné Ronovou partií šachů, jsme pořádaly stále dokola šachové turnaje.Co na tom, že Asterflame vždycky vyhrála? Hlavně, že jsme se dobře bavily.
Zanedlouho naší vášeň vystřídala ještě mnohem větší posedlost: japonský fenomén Pokémon. Naše rozhovory nebyly o ničem jiném, než o nich. Vyráběly jsme pokébaly, hrály počítačové hry(někteří nejmenovaní maniaci si i koupili Gameboy, že?) a žily jsme v naprosto jiném, nereálném světě. Dodnes mám doma slušnou sbírku poké-kartiček a přiznám se, že mám v mobilu Pokemon Blue(ano, stejnou, jako pro Gameboy)
Jednoho dne se v televizi objevil seriál Ztracený svět, čímž byl zpečetěn náš další osud. Jako šílené jsme sledovaly nové a nové díly, stahovaly fotky z internetu...protože jsem nestíhala vysílání nových dílů, Asterflame mi všechny díly přepisovala do malých knížeček z papíru, kterých mám doma asi tak...no, hodně. Někdy, když mi je špatně a chci si zavzpomínat na staré časy, si některý s dílů přečtu.
Pak přišlo ještě mnoho obscesí, mimo jiné Catwoman, Star Wars, Pán prstenů, Tamagochi, Sonic a podobně...a pak přišel konec páté třídy, a s ním i definitivní konec. Asterflame odešla na jinou školu. Ještě jednou jsme se viděly na oslavě jejích narozenin, a pak už ne. Naštěstí existují takové věci, jako je icq a blogy, takže jsme pořád v kontaktu.
Ufff, teď jsem vás naprosto vyčerpala, takže...konec vzpomínání, OK?

Btw.:Asterflame, kdy že máš narozky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asterflame Asterflame | Web | 31. ledna 2009 v 18:13 | Reagovat

Týjo, páni, já si přinesla do třídy toho koně?! Proboha, já byla takovej oxymoron... *praští hlavou o stůl* Mimochodem, jak jsme se před týdnem stěhovali, tak jsem toho koníka jen s těžkým srdcem po letech vyhodila... Nedá se nic dělat, do smrti ho mít nemůžu, ale vydržel mi od školky dodnes, to je obdivuhodné, ne :)))

Ale je zajímavé, co se člověk takhle po letech nedozví... Vidíš to, neměla jsem ani páru, že jste mě pomlouvaly a tak ^^; no dobrá ^^;

Ale kudrnatý květák mě vskutku majestátně rozroflil, až tak, že jsem tvá slova citovala mamce, která se taky pobavila - ovšem oponuje ti, že v tej době jsem ještě neměla žádnej květák :D

A netušila jsem, že ty knížečky ještě máš! Leta jsem tu měla ve skříni knížečky Lvího Krále, které jsem ti nikdy nestihla dát, než jsem je, asi před měsícem, také zprovodila ze světa... Ou ale krásné časy to byly :))

A narozeniny mám 16.2... nechceš přijít? :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama